SALUT VOIOS DE PENSIONAR

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sursa Ta de Relaxare!


+9
gratiela
elenita
Vecina
Marga
ginger55
cristinacm
Nutzy
Mark
Admin
13 participanți

    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI

    Nutzy
    Nutzy
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 Empty Re: ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI

    Mesaj  Nutzy Mier 10 Iun 2015 - 8:23

    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 Lumanare-300x225dumnezeu sa o ierte si sa-i aseze sufletul acolo unde e lumina si verdeataÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 Jgy5xkani91r7cdsqz94
    Mark
    Mark
     

     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 Empty Re: ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI

    Mesaj  Mark Dum 14 Iun 2015 - 5:10

    Nutzy a scris:ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 Lumanare-300x225dumnezeu sa o ierte si sa-i aseze sufletul acolo unde e lumina si verdeataÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 Jgy5xkani91r7cdsqz94

    Amin! :biblie:
    Mark
    Mark
     

     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 Empty Re: ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI

    Mesaj  Mark Sam 20 Iun 2015 - 21:43


    Adio, inger drag :plang:

    nouafa64b.jpg

    O rugăciune, o floare, o lumânare, mult dor și durere, un pios omagiu de cinstire și recunoștință este tot ce-i mai pot oferi acum, când se împlinesc 40 de zile de când iubita mea mamă a plecat și mi-a lăsat sufletul pustiit. Dumnezeu să o odihnească în pace și să o primească în Împărăția lui.

    pozunu89617.jpg

    In sufletul meu vei trai mereu


    doiab4b2.jpg

    Dormi in pace

    treicf080.jpg

    Odihna vesnica

    patrud7f10.jpg

    Ingerii sa fie cu tine  :biblie:
    Mark
    Mark
     

     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 Empty Re: ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI

    Mesaj  Mark Sam 11 Iul 2015 - 7:17

    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 1190830607 ...în amintirea mamei mele... ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 1190830607

    ''La tine mamă mă gândesc mereu
    De câte ori durerile m-apasă.
    În clipe de tristeţe şi de greu
    Trimit un gând la tine, către casă.

    Te văd în amintiri cum ne zâmbeai,
    Chiar şi atunci în clipe de durere.
    Cu-o lacrimă, furiş, ne mângâiai,
    Cu sufletul...şi sfânta lui tăcere.

    Aş vrea să pot în vise să te ţin.
    Ca tine mamă...să-mi răpun necazul.
    Să cred doar în speranţele ce vin
    Şi-n lacrima ce-mi mângâie odrazul.

    La tine mamă... doruri de se frâng,
    Tu şti să le acoperi cu tăcerea.
    La tine mamă gândurile plâng
    Dar numai tu le-mpărtășești durerea.”
    Marin Bunget
    Mark
    Mark
     

     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 Empty Re: ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI

    Mesaj  Mark Joi 20 Aug 2015 - 12:13

    Ieri s-au implinit 19 ani de cand tatal meu ma parasit,Dumnezeu sa il odihneasca in pace :biblie:

    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 Lumanare
    Mark
    Mark
     

     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 Empty Re: ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI

    Mesaj  Mark Joi 20 Aug 2015 - 12:51

    parinti328c8.jpg
    Mark
    Mark
     

     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 Empty Re: ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI

    Mesaj  Mark Dum 1 Noi 2015 - 9:16

    La noi în Banat la 1 Noiembrie se sărbătorește Ziua Morților. Se merge la cimitir cu flori și lumânări iar mormintele devin o mare de lumina.
    În această zi sfântă fiecare ne gândim la cei dragi care nu mai sunt printre noi, retrăim zilele în care eram toți împreună, realizăm că suntem din ce în ce mai singuri în durerea noastră, medităm la căpătâiul celor dragi, ne încărcăm spiritual. O zi tristă, o zi care te bulversează și te face să te întrebi ce suntem noi pe acest pământ?!
    Da, ziua de 1 Noiembrie este o zi tristă, o zi în care ne dăm seama că puteam face mai mult pentru cei dragi, atunci când erau în viață. Acum nu ne rămâne decât să le aducem un omagiu mergând la cimitir, să depunem o floare la mormântul lor, să aprindem o lumânare. Dacă nu vă e la îndemână, mergeți la o biserică, aprindeți o lumânare, spuneți o rugăciune și meditați. Sufletul celor dragi este acolo unde suntem și noi.
    Dumnezeu să-i odihnească în pace pe toți cei dragi care au plecat dintre noi.

    coronitae0e92.jpg

    Nutzy
    Nutzy
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 Empty Re: ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI

    Mesaj  Nutzy Dum 1 Noi 2015 - 12:01

    Mark a scris:La noi în Banat la 1 Noiembrie se sărbătorește Ziua Morților. Se merge la cimitir cu flori și lumânări iar mormintele devin o mare de lumina.
    În această zi sfântă fiecare ne gândim la cei dragi care nu mai sunt printre noi, retrăim zilele în care eram toți împreună, realizăm că suntem din ce în ce mai singuri în durerea noastră, medităm la căpătâiul celor dragi, ne încărcăm spiritual. O zi tristă, o zi care te bulversează și te face să te întrebi ce suntem noi pe acest pământ?!
    Da, ziua de 1 Noiembrie este o zi tristă, o zi în care ne dăm seama că puteam face mai mult pentru cei dragi, atunci când erau în viață. Acum nu ne rămâne decât să le aducem un omagiu mergând la cimitir, să depunem o floare la mormântul lor, să aprindem o lumânare. Dacă nu vă e la îndemână, mergeți la o biserică, aprindeți o lumânare, spuneți o rugăciune și meditați. Sufletul celor dragi este acolo unde suntem și noi.
    Dumnezeu să-i odihnească în pace pe toți cei dragi care au plecat dintre noi.




    Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe tanti Livia.
    Mark
    Mark
     

     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 Empty Re: ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI

    Mesaj  Mark Joi 12 Mai 2016 - 19:42

    Mereu te voi purta în gând și în suflet iubită Mamă,deși ai plecat într-o lume de neatins,
    mult prea devreme,acum 1 an!


    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 Sase7395d

    Acolo sus, pe bolta cu mii de stele,
    Se risipesc ochii dragi ai mamei mele.
    Rămân așa, de dor înmărmurit ...
    Mama mea, n-am să te uit !


    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 2zxDa-1CwFz55def
     
    Rămâi cu bine, iubită mamă ... :plang: ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 03

    Mark
    Mark
     

     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 Empty Re: ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI

    Mesaj  Mark Dum 6 Noi 2016 - 19:21

    Dumnezeu să îţi vegheze somnul de veci Dorele

    şi să te odihnească în pace şi linişte.
     ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 Lumanareanimatab78a6

    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 2KWt2-10423f02

    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 2KWt2-105efd31

    Rămas bun,Dorel Atodiroaiei! Dumnezeu să te aibă în pază!

    Forumul Salut Voios de Pensionar transmite condoleanţe familiei îndoliate!



    Continut sponsorizat


    ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI - Pagina 16 Empty Re: ÎN MEMORIA CELOR PLECAȚI DINTRE NOI

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin 10 Mai 2024 - 12:15