SALUT VOIOS DE PENSIONAR

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sursa Ta de Relaxare!


+4
gilu
Vecina
Nutzy
Mark
8 participanți

    GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE

    Mark
    Mark
     

     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE Empty GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE

    Mesaj  Mark Mar 21 Ian 2014 - 7:51

    Îmi dau seama că zilele trec. Eu mă bucur sau plâng, urăsc sau iubesc, mă lupt cu lumea sau cu mine însumi și zilele trec, și viața trece. Sunt cam pe la mijlocul drumului. Privesc în urmă, văd spinii prin care am trecut, privesc înainte și încă nu știu ce mă așteaptă. Ce știu cu siguranță e că viața trece și eu nu pot schimba nimic. Pot doar să aleg cum voi parcurge drumul rămas: înjurând sau iubindu-i pe cei întâlniți, cântând în gura mare ca un nebun, bucurându-mă de răsărit sau plângând la fiecare denivelare. Încerc să mă scald în adâncul cerului. Asta îmi dă senzația de libertate și voi profita cât pot de tot ce e frumos.  :pup: 
    Mark
    Mark
     

     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE Empty Re: GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE

    Mesaj  Mark Mar 21 Ian 2014 - 8:08

    Cu totii trecem prin fel si fel de stari si uneori ne macina cate-un gand.... GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE 1243360818 
    Nutzy
    Nutzy
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE Empty Re: GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE

    Mesaj  Nutzy Mar 21 Ian 2014 - 8:50

    Mark a scris:
    Cu totii trecem prin fel si fel de stari si uneori ne macina cate-un gand.... GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE 1243360818 

    asa este pe fiecare ne macina ginduriGÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE 1243360818
    Nutzy
    Nutzy
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE Empty Re: GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE

    Mesaj  Nutzy Mar 21 Ian 2014 - 8:56

    si mie mi'e frica GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE 1243360818sa nu raman singura pe lume.. dar nu ii voi putea trage pe copii dupa mine sa'mi tina de urat ca vor avea vietile lor.. obsesia meaGÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE 1243360818
    Mark
    Mark
     

     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE Empty Re: GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE

    Mesaj  Mark Joi 27 Feb 2014 - 7:11

    GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE 1622648_512758475499586_494811467_n

    Viata e pretioasa. Viata e fragila. In clipa asta esti, in clipa urmatoare te-ai dus. Fiecare clipa trebuie stoarsa de tot ce se poate da, fiindca nu sti niciodata cand va cade cortina. – Sandra Brown
    Traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima, pentru ca una din ele chiar va fi. – Jeremy Schwartz
    Mark
    Mark
     

     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE Empty Re: GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE

    Mesaj  Mark Joi 27 Feb 2014 - 7:18

    Uneori mi-e greu sa comunic cu prietenii (putini) pe care-i am insa, ma simt bine ca ma inteleg si asta e tot ce conteaza. Ne intalnim...rar dar bine. Simt ca sunt apreciat si asta conteaza foarte mult pentru mine!!!

    GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE Man_businessman_arms_cigar_whiskey_glass_smoke_79831_1920x1080


    Ultima editare efectuata de catre Mark in Sam 3 Mai 2014 - 0:08, editata de 2 ori
    Vecina
    Vecina
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE Empty Re: GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE

    Mesaj  Vecina Joi 10 Apr 2014 - 0:33

    GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE Images Timpul trece,timpul zboară,se prelinge pe lângă noi şi aşa trec anii vieţii.Visez zi şi noapte dar te poţi trezi că într-o bună zi bucuriile vieţii se pierd pentru că se stă meditând şi tot ce e frumos trece pe lângă mine,pe lângă tine şi uite aşa anii trec,timpul zboară.Ar trebui să coborâm din aceea lume sau să întoarcem ochii spre viaţă chiar daca valurile vieţii ne lovesc din plin când şi când.Dar poţi privi spre ceilalţi,să vezi prin ei că poţi avea zile mai senine şi poţi trece mai uşor peste pragurile vieţii alături de cei dragi ce îţi dau putere.Şi te priveşti pe tine însuţi,închizi ochii şi priveşti dincolo de oglinda în care te admiri,să pătrunzi în interiorul tău,să dai culoare vieţii.
    Nutzy
    Nutzy
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE Empty Re: GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE

    Mesaj  Nutzy Joi 10 Apr 2014 - 15:11

    GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE 1970754_727071180670715_1631205354_n

    O vulpe e sireata si inteligenta, capabila sa obtina ce vrea si ii se mai spune si Femeie.
    Mark
    Mark
     

     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE Empty Re: GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE

    Mesaj  Mark Joi 10 Apr 2014 - 18:09

    GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE Jp7otuiiaa1

    E tarziu. Nu am somn si stau cu ochii pierduti in calculator. In ultimul timp, din cauza unor insomnii provocate, cred, de astenia de primavara, imi chinui tot mai mult ochii cu ecranul computerului. Mii de ganduri imi trec prin minte. Sunt atat de multe, incat unele nici nu reusesc sa le retin. Sunt ganduri fulgeratoare, importante sau nu, ce mai conteaza  :intrebare:  Amintiri de demult, amintiri mai recente, planuri de viitor, planuri care trebuie puse in aplicare acum.Toate ma asalteaza ca niste flash-uri suparatoare Dar cine sa puna toate aceste planuri in aplicare :intrebare:  Eu nu ma simt in stare. "Viata e prea scurta, ar trebui sa ne bucuram de ea", mi-a spus cineva. Asa e. Si eu imi spun mereu ca trebuie sa fac ceva sa nu imi irosesc viata,dar nu fac nimic.  :FUMEZ: 
    Vecina
    Vecina
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE Empty Re: GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE

    Mesaj  Vecina Sam 19 Apr 2014 - 19:17

    GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE Storm_in_my_heart_by_fhrankee-d36rqng

    Mi-ai tăiat gânduile în două și jumătățile s-au amestecat între ele, bucăți din gândurile de ieri cu bucăți din gândurile de mâine. Așa se face că amintirile sunt dorințe și speranțele zac îngropate între secunde. Mi s-au răzvrătit toate tăcerile. Precum furtunile mă lovesc sub coasta care mă leagă te tine. Îți vorbesc doar în semne de punctuație pentru că toate cuvintele s-au dus la rugăciunea de seară. În mine temerile clocotesc precum vulcanii.

    Nu-mi rămâne decât să zâmbesc cu gust de mare!
    sursa:desprenimeni.wordpress.com

    Continut sponsorizat


    GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE Empty Re: GÂNDURI LA CEAS DE NOAPTE

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum 28 Apr 2024 - 15:15