SALUT VOIOS DE PENSIONAR

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sursa Ta de Relaxare!


+4
iulia
vyky
Nutzy
Mark
8 participanți

    CAFENEAUA POLITICĂ

    gilu
    gilu
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  gilu Dum 9 Noi 2014 - 16:01

    Eu nu vreau sa conving pe nimeni. .... :nicioproblema:
    Eventual sa explic... :eok:

    ..de ce Ponta va castiga, conform previziunilor!

    Sa facem o lista:

    1. Nu a fost implicat in niciun scandal de coruptie! Si el a fost pus sub observatie 24/24, ani de zile !!
    Spre deosebire de Werner..sau cei care-l acuza.

    2. Si-a vazut de treaba zi de zi, azi era la Iasi, a doua zi era la Timisoara..

    3. A adus Romania intre primele 3 tari europene ca nivel de crestere ! Mai e mult de facut dar suntem pe strada care trebuie!!

    4. Nivelul de trai a crescut, veniturile populatiei au crescut, locurile de munca au crescut, in ciuda opozitiei unui Presedinte antiroman !! Daca era si ajutat de Basescu cu siguranta eram mult mai departe.

    5. Si nu in ultimul rand Campania Electorala. Plina de petarde a Opozitiei in fata rezultatelor bune ale guvernarii. Ma intreb daca sa includem in campania asta si confruntarea televizata. Crede cineva ca va avea loc??
    gilu
    gilu
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  gilu Lun 10 Noi 2014 - 10:25

    Cine este Johanis?

    Groparul lui Antonescu, un tip introvertit plin de bube, fals, minat politic de blaga videanu si udrea.
    Ce asteptari avem de la el?CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 3 2165128666 CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 3 2165128666
    Niciuna...:1111:
    Nu stie pe ce planeta a aterizat. :Bla,Bla: :Bla,Bla:
    gilu
    gilu
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  gilu Mar 11 Noi 2014 - 9:26

    Deocamdată vedem ca Iohannis este înconjurat de UDREA ,Blaga, BOC si toti tampitii din PdL...
    iar lașul asta ordinar il refuza pe Ponta in dezbateri televizate....
    .. dar de fapt... NE SFIDEAZĂ PE TOTI ROMANII NERESPUNZANDE'NE LA ÎNTREBĂRI DESPRE VIITORUL ROMÂNIEI !!! :numiplace:
    Mark
    Mark
     

     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat PRIMA DEZBATERE ÎNTRE VICTOR PONTA ȘI KLAUS IOHANNIS

    Mesaj  Mark Mier 12 Noi 2014 - 4:35

    CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 3 B

    CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 3 B

    Mark
    Mark
     

     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  Mark Joi 13 Noi 2014 - 17:31

    CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 3 B

    CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 3 B

    gilu
    gilu
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  gilu Vin 14 Noi 2014 - 18:16

    Mark a scris:
    CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 3 B

    CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 3 B

    ..La tema despre politica externa, domeniu prioritar al presedintelui, l-a salvat moderatoarea cu gongul, iar Johannis a facut gura pana la urechi de bucurie ca i s-a aruncat prosopul!!! :numiplace:
    CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 3 10435434_658208160944911_6894857059671503989_n
    gilu
    gilu
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  gilu Dum 16 Noi 2014 - 16:09

    :daudinmaini: :daudinmaini:
    Romani, mergeti la vot oriunde v-ati afla !!!!
    Eu am votat!!!! Am votat pentru O Romanie a Romanilor, pentru Romania Unita, pentru copii, pentru batrani, pentru noi toti, am votat pentru Responsabilitate !!!!
    Am Votat cu Victor Ponta... :tzopaila: :tzopaila:
    Gina Tudose
    Gina Tudose
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat POLITICHIA DEZBINĂ ROMÂNIA

    Mesaj  Gina Tudose Lun 17 Noi 2014 - 9:57

    Nu numai România, bănuiesc, dar la noi e foarte intens războiul ăsta politic.  Văd oameni, prieteni vechi, care au trecut prin multe și au împărțit timp îndelungat și bune și rele, care aruncă totul la gunoi din cauza vederilor politice total diferite. Eu sunt în general apolitică, mai ales datorită faptului că sunt foarte conștientă că ceea ce se întâmplă în țara noastră sub denumirea de politică, e de fapt o joacă manipulatoare, fără vreo finalitate profitabilă pentru populație. Mă mai las uneori provocată la o astfel de discutie cu tatăl meu, dar renunț instat în momentul în care îl văd cu câtă vehemență își apără preferații.

    Trebuie să recunosc că mă amuză politicienii care-și taie singuri craca de sub picioare denigrându-se reciproc sau folosind limbaj de după blocuri prin media sau TV. Realizez astfel că am dreptate să îi consider tentative de oameni și să-i asemuiesc cu niște copii care se joacă cu puța-n țărână. E hilar să-i privești din afară, fără vreun interes direct, cum se luptă pentru un picior de scaun din parlament sau pentru o bucată de hârtie igienică din vreun minister.

    Nu mi se mai pare atât de amuzant totuși, când văd că foarte mulți oameni chiar pun botul la aberațiile ce ies din gura politicienilor, precum bășinile din fundul maimuțelor. Ei chiar cred, luptă și se luptă între ei, pentru ceea ce politicienii au reușit să-i convingă ca fiind idealul comun, suprem, care le va aduce o viață mai bună. Oameni care ajung la certuri și scandaluri cu oameni până atunci dragi lor, din cauza unei tentative de politician, care are conturi grase și vile cu piscine și care i-a umplut capul bietului om cu o mulțime de idei cretine care, dacă am sta să le rumegăm, ne-am da seama că nu au nicio baza reală.  

     Spuneam,oarecum în glumă, că   trebuie să fii ori tâmpit ori plătit ca să crezi în politicienii zilelor noastre. Dar realizez că de fapt omul aude ceea ce vrea să audă și percepe lucrurile așa cum și-ar dori să fie, nu cum sunt de fapt. Iar o astfel de autoiluzionare este foarte periculoasă la nivel de nație. Supradozarea poate fi fatală.
    Sursa: Morning Coffee

    CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 3 2zqrjnm
    gilu
    gilu
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  gilu Mar 25 Noi 2014 - 9:31

    Pe internet circulă un text catastrofal prin mesajul pe care-l transmite, dar nu de ignorat.
    Dea Domnul să fie profeţie mincinoasă!
    Vi-l prezint spre lectură:
    „18 noiembrie 2014. Klaus Iohannis, câștigător în turul al doilea al alegerilor prezidențiale din data de 16 noiembrie 2014, este declarat incompatibil cu funcțiile publice, fie ele și elective, printr-o sentință definitivă a Înaltei Curți de Casație și Justiție. Cum legea a fost încălcată în mod clar și cum atât S.U.A. cât și U.E. nu ne îndeamnă decât la respectarea legii, nu există reacții internaționale. Victor Ponta, clasat al doilea, se proclamă președinte al României. Revoltați, cei care l-au votat pe Klaus Iohannis ies în stradă în întreaga țară. Manifestațiile devin rapid violente, mai ales în București. Parte dintre manifestanți atacă forțele de ordine. Sunt semnalați lunetiști. Jandarmii intervin în forță. Președintele în funcțiune, Traian Băsescu, instituie starea de asediu. Prin lege organică, mandatul președintelui este prelungit până la calmarea situației. Guvernul este demis. Se stabilește reluarea alegerilor prezidențiale pentru aprilie-mai 2015. La alegerile prezidențiale din 2015 nu mai participă nici Kalus Iohannis, incompatibil, nici Victor Ponta. În urma violențelor de pe 18 noiembrie rămân 300 de morți și 1.000 de răniți în rândul manifestanților și al forțelor de ordine. Sfârșit de poveste”. :numiplace:
    gilu
    gilu
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  gilu Lun 1 Dec 2014 - 12:40

    CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 3 10805660_765011646869715_8210695111897912571_n

    Continut sponsorizat


    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum 12 Mai 2024 - 6:25