SALUT VOIOS DE PENSIONAR

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sursa Ta de Relaxare!


+4
iulia
vyky
Nutzy
Mark
8 participanți

    CAFENEAUA POLITICĂ

    gilu
    gilu
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  gilu Lun 1 Dec 2014 - 12:41

    CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 4 10600410_764727620231451_1620676178314630594_n
    gilu
    gilu
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  gilu Lun 1 Dec 2014 - 12:42

    CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 4 10395178_764313296939550_3086579889798341470_n
    gilu
    gilu
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  gilu Mier 3 Dec 2014 - 11:30

    CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 4 10846035_766571710047042_5586100411584381375_n
    gilu
    gilu
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  gilu Mier 3 Dec 2014 - 11:35

    CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 4 10647147_766572466713633_5276621466363765770_n
    gilu
    gilu
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  gilu Lun 29 Dec 2014 - 17:59

    Prim-vicepresedintele PNL Mihai Razvan Ungureanu a fost numit consilier personal al presedintelui Klaus Iohannis. :imifaccruce:
    CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 4 2165128666 CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 4 2165128666
    ......nu e in regula deloc cu numirea asta...

    deja incepem sa numaram regretele votului dat schimbarii... secret
    :1053: Va inchipuiti ce ne asteapta la Cotroceni? ?????
    Iohannis un individ avid de lux si putere care deja prin vocea purtatoarei de cuvant a lansat ideea ca vrea redecorarea Palatului (Muzeu National si locatie securizata, strategica) unde nu prea au voie sa faci modificari ca asa a vazut el in Palm Beach si acum mai vine MRU care la fel de avid de functii, lux si putere o sa umple Cotroceniul cu cataloage de cosmetice, baile pline cu cosmetice, creme care mai de care mai sofisticate, uleiuri speciale facute in laboratoare performante...si tin'te taica cu astia pe care i-ati ales, ca doar nu credeati ca ati votat un fudul si gata.... :2355: :1891:
    gilu
    gilu
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  gilu Vin 2 Ian 2015 - 13:07

    Zlati Cornel

    GUTU-TE-N MORGAN,HERR STURMFUHRER KLAUS !
    GATA ! s-au terminat sarbatoriile,concediul din SUA,chefurile,protocoalele...sper ca nu ti-a ramas in git vreun cirnat afumat din Marginimea Sibiului...
    Mai "arbait" si noi ceva in "kleine" Romanika ? ca parca asa ziceai, ceva de vorbe si fapte..sau ale erau doar "sprach" ?
    Ne arati si noua o echipa completa de consilieri ? sa stim si noi "pulimea" cu cine faci spa-management intre doua sedinte de tenis de cimp.
    Ceva numiri de sefi de Servicii Secrete ? c-au saracii capetele umflate ca dovlecii...de atita ascultat la telefoanele Romanilor.
    Pate stai de vorba si cu Frau Luluta Kovesi ? sa o intrebi de dosarele lui Basescu...stii alea de le tine in sertarul din dreapta.... linga cartile scrise de fostul presedinte "ales",de genul :' Cum am facut primul milion de Euro dupa ce am dat foc portului Rouen ?" sau "Cum sa faci sa dispara o flota"....
    Operele complete ale acestui autor, le gasesti in biroul pe care l-ai sigilat saptamina trecuta....cred ca le cunosti,nu-i asa ? ....celalalte...cum ar fii : "Mosia Nana","Cum mi-am dat singur casa !","Cum sa retrocedezi 168 de case intr-o singura zi","Cum s-o gratiezi pe avocata mafiei imobiliare","Ce vraji a mai facut Haineala la CSM"....sau "Maretia Dreptului cu Zagrean"....ai auzit de ele,nuuuuuuuuuuuuu ???
    Poate ca vrei sa ne explici si noua,care e pozitia ta, fata de "fratii intru-minoritati" Tokes,Omar Haysam si "cuscru" Bercea ???
    Acum dupa ce ti-ai luat tara-napoi si-ai dus-o acasa s-o grijesti...inca n-am vazut nimic decit aud ca tot VREI : putere,un nou guvern.un nou premier...si normalitate ??? ce-i aia normalitate ? ca si alalalt zicea de stat de drept si cind colo, noi in loc sa stam drepti,am stat to' capra !
    Apropo..vezi daca nu stii? ca ai acolo una ce zice ca-i purtator de cuvint,si-n loc de comunicari oficiale pe saitul Presedentiei....ea ma streseaza cu comunicate pe Facebook...s-a mutat Romanika pe FB si n-am aflat eu ?
    O stii pe asta, nu ? una Tatiana Bran..aia al carei sot, mizgalea intr-un ziar Francez ca Referendumul din 2012,a fost de fapt Palitura de Stat !
    Si asta vrea sa schimbe tot,ca e deprimata de admosfera de lucru...vrea sa mute gradinile de la Toulliers si cascada Niagara in curtea Cotroceniului,vrea bufet suedez in fiecare birou,ceva mobilier Ludovic al XIV-lea,marmura de Carrera in loc de covoare,candelabre de Moreno,perdele Rococoo si neaparat niste bude Versace,dotate cu scarpinator de hemoroizi,automatic!
    Despre noi ce sa-ti mai spun...am stat acasa de Revelion,si-am facut economie la vreo 6 pensii...a fost misto,am ris toata noaptea de tineretul care a stat in frig la -20 de grade...prima data am crezut ca au iesit iarasi, sa te mai voteze odata ! Spectacol...tareeeeeeeeee ! le doresc tot asa inca 4 Revelioane...azi dimineata ii aduna "Rosalu"..tepeni ca dozele de bere la cutie...bine altfel...aia din Petrosani au stat fara caldura,ca sa nu se strice..si pe surse aflam ca s-ar putea saptamina viitoare astia de la DNA, ar vrea sa duca la frigider la Rahova,o Gaina Blonda linga Dorin Cocos..dar asta ar fii patinat pina-n Maldive ! Stii ceva ??? ca doar esti cel mai bine informat om din stat !
    Gina Tudose
    Gina Tudose
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  Gina Tudose Lun 5 Ian 2015 - 8:20

    Traian Băsescu ar putea ajunge în faţa procurorilor în dosarul de mită al fratelui său. Avocatul Pavel Abraham a comentat acest subiect la Antena 3.
    “În acest dosar, la nivel de instanță de judecată, nu se mai pot face extinderi cu privire la noi fapte și noi persoane, doar în faza de urmărire”, a zis Pavel Abraham, la Antena 3, duminică seară.

    CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 4 Abraham-300x200

    Întrebat de Dana Grecu dacă Traian Băsescu va fi ajunge în instanță în dosarul Bercea Mondial-Mircea Băsescu, avocatul a mai spus: “Nu aș putea să zic precis. Eu nu mai am casete, dar clientul meu a zis că are. Dacă le va aduce, le voi arăta. Clientul meu m-a sunat chiar ieri și m-a invitat să ne întâlnim pentru a mă întreba niște chestiuni. (…) Dacă ce mi-a spus mie este adevărat și dacă Bercea Mondial vorbește… credeți-mă că va fi mare necaz pe multe străzi”.
    Sursa:jurnalmm.ro
    gilu
    gilu
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  gilu Vin 9 Ian 2015 - 12:42

    CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 4 1507703_1375218056117645_3222504685118334727_n
    ....casa si biroul din imagine i se potrivesc de miniune pentru cat a facut pentru comunitate :numiplace:
    Fefeleaga
    Fefeleaga
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  Fefeleaga Vin 9 Ian 2015 - 19:27

    gilu a scris:CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 4 1507703_1375218056117645_3222504685118334727_n
    ....casa si biroul din imagine i se potrivesc de miniune pentru cat a facut pentru comunitate :numiplace:


    si io dau la el una CAFENEAUA POLITICĂ - Pagina 4 Img_6331poate e si pre mult ...la doamna lui nu ca este o doamne de treaba a suferit mult .
    gilu
    gilu
     
     


    Salut Voios de Pensionar

    De vorba la o cafea

    Salut Voios de Pensionar

    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  gilu Lun 12 Ian 2015 - 14:10


    Traian Băsescu, VIZAT de cel puţin 20 de DOSARE PENALE


    Fostul preşedinte Traian Băsescu este vizat de cel puţin 20 de dosare penale, numai la Parchetul General, potrivit unor informaţii obţinute de Realitatea TV.

    Majoritatea anchetelor care-l vizează pe fostul preşedinte Traian Băsescu au ca perioadă de referinţă momentul în care acesta ocupa funcţia de primar general al Capitalei.

    Plângerile au fost depuse de către cetăţeni nemulţumiţi de modul în care Traian Băsescu gestiona anumite probleme în perioada respectivă.

    Traian Băsescu va trebui să vină în faţa procurorilor de la Parchetul General pentru a da explicaţii pentru fiecare din cazurile respective.

    Inventarul este departe de a se termina în cazul situaţiei dosarelor penale care-l vizează pe fostul şef de stat pentru că DNA, dar şi Direcţia de combatere a Criminalităţii nu au depus niciun fel de situaţie oficială cu privire la aceste anchete care-l au ca protagonist pe Traian Băsescu.

    Verificările vin în contextul în care, în urmă cu câteva zile, procurorul general al României a declarat public că a dispus să se facă o situaţie a dosarelor penale care-l vizează pe Traian Băsescu.

    Continut sponsorizat


    Actualizat Re: CAFENEAUA POLITICĂ

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Sam 11 Mai 2024 - 10:42